DOŁĄCZ DO NAS!

Czym zajmują się harcerze?

W naszej drużynie chodzi o to, żeby zdobywać nowe umiejętności i potrafić stawiać sobie wyzwania. Na zbiórkach uczymy się wielu rzeczy:
Terenoznawstwa (obsługa mapy, busoli, szkicowanie ternu)
Sztuki przetrwania (survival, rozpalanie ognisk, budowanie szałasów)
Samarytanki (udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych)
Szyfrowania (za pomocą alfabetu Morse’a, szyfrów przestawnych, zamiennych, rotacyjnych)
i wielu, wielu innych! W przerwach od tego jeździmy na biwaki, obozy, zimowiska… Nudno nie mamy. Jeśli chcesz, możesz obejrzeć nasze zdjęcia pod tym linkiem albo kilka filmików na tym kanale.

Co trzeba zrobić, żeby zostać harcerzem?

To proste! Wejdź w zakładkę Harmonogram, znajdź najbliższą zbiórkę i przyjdź na nią. Jeśli na stronie głównej nie ma żadnej informacji o zmianie miejsca lub godzin zbiórki, przyjdź w sobotę o godzinie 10:00 pod adres Gałczyńskiego 30/11. Kiedy ktoś otworzy domofon, zejdź w dół i w prawo – będziemy tam na Ciebie czekać. Koniecznie tylko powiedz, że chcesz się dostać do 11 DH GROT!  Jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz zadzwonić, napisać SMS czy zapytać kolegów. Całą resztę wytłumaczymy Ci już na zbiórce.

Ile muszę mieć lat?

Wystarczy, że masz 10 lat lub więcej (4 klasa szkoły podstawowej), lecz nie więcej niż 18. Jeśli jesteś młodszy i chciałbyś zacząć swoją przygodę z harcerstwem, zgłoś się do odpowiedniej gromady zuchowej (6-10 lat). Wykaz jednostek można znaleźć na stronie Hufca Bolesławiec.

Ile to kosztuje?

Na początku nic, a gdy już zostaniesz przyjęty do drużyny, składka członkowska wynosi 10 zł miesięcznie. Niewiele, prawda? Harcerstwo jest dla każdego. Później dochodzą ewentualne koszty zakupu munduru (max. 200 zł), no i wyjazdy, ale w harcerstwie nikt na tym nie zarabia, więc są one dość tanie. Dwadzieścia złotych za trzydniowy biwak? Bez problemu 😉

Kto tym zarządza? Jakieś informacje dla rodziców?

Informacje o drużynowym, zastępowych i całym systemie pracy z drużyną można znaleźć w zakładce Funkcyjni, do czego zachęcamy, jak i również do kontaktu. Jeśli pragną Państwo poznać więcej szczegółów dotyczących samej organizacji, zapraszamy na stronę zhp.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje o tej liczącej sobie ponad 110 tysięcy członków organizacji młodzieżowej. Na stronie boleslawiec.zhp.pl można z kolei znaleźć informacje o wszystkich drużynach działających na terenie Powiatu Bolesławieckiego.